piątek, 21 czerwca, 2024

Projekt mojaNDG

Mam na imię Marek. Nierejestrowaną działalnością gospodarczą interesuję się od momentu jej powstania, czyli od kwietnia 2018 roku, kiedy ogłoszono tzw. konstytucję biznesu.

Postanowiłem sprawdzić jak to działa, na przykładzie dziedziny do której jest mi aktualnie najbliżej, a mianowicie świadczenie usług w zakresie identyfikacji wizualnej (nazwa, logo, grafika dla firm), budowania prostych, szybkich i przyjemnych stron internetowych oraz ogólnie pojętego marketingu internetowego.

Tak oto powstała strona mojaNDG.pl
Pomysł jest taki, że strona będzie o nierejestrowanej działalności, a jednocześnie będzie moją nierejestrowaną działalnością 🙂 Może wydawać się to trochę skomplikowane, ale chcę pomagać ludziom w wejściu do tej tematyki i nie ukrywam, że przy okazji zarobić kilka groszy (no tak, groszy, bo 50% minimalnego wynagrodzenia i to przychodu to nie są jakieś kokosy). Zobaczymy czy to się uda.

Na stronie znajdziesz sporo interesujących materiałów na temat nierejestrowanej działalności gospodarczej. Artykuły o tym co to jest i jak zaczynać, ale także o tym jak radzić sobie prowadząc już tą formę działalności. Nie przytaczam zawiłych paragrafów, ustaw, rozporządzeń, bo to zostało już powiedziane przez innych, ja tylko piszę krótko, konkretnie i zrozumiale.

Oczywiście, jak wspomniałem, jest to też moje miejsce na zarobienie jakiś drobnych kwot (przynajmniej na utrzymanie strony, domeny, serwera, certyfikatów, itd), dlatego na stronie będą się pojawiały reklamy, reflinki i inne elementy pozwalające mi zarobić kilka lub kilkanaście złotych.
Oprócz tego, świadczę także wspomniane wyżej usługi. Jeśli szukasz fajnej nazwy dla swojej działalności i potrzebujesz proste, czytelne logo lub innej grafiki, odezwij się do mnie. Pomogę także w zbudowaniu i rozwinięciu marki na portalach społecznościowych.
Zdaję sobie sprawę, że na ndg nie zbija się milionów, więc i mój rozsądny cennik jest dostosowany do bardzo ograniczonych budżetów.

Życzę zatem miłej lektury i zapraszam do kontaktu 🙂

Skip to content