czwartek, 30 maja, 2024
Polecam

Sprawdzony hosting strony internetowej dla NDG

Skoro zainteresował Cię ten artykuł, to znaczy, że myślisz poważnie nad rozwojem swojej działalności i nad pokazaniem się swoim potencjalnym klientom. Żeby to zrobić potrzebujesz stronę internetową, na której możesz zaprezentować swoją działalność. Od czego zacząć i z “czym to się je” zaraz Ci opowiem.

Po pierwsze strona internetowa potrzebuje miejsca w sieci gdzie będzie sobie “leżała” i będzie dostępna dla wszystkich. Takie miejsce nazywamy hostingiem. To nic innego jak farma serwerów (komputerów) podłączonych do internetu i udostępniająca Tobie kawałek swojej przestrzeni. W zależności od potrzeb, możesz wybrać sobie hosting o takich parametrach, które w danym momencie będą dla Ciebie najlepsze. To oznacza, że jeśli planujesz mieć stronę internetową bardziej w formie wizytówki, to wystarczy Ci podstawowy pakiet hostingowy. Jeśli planujesz na bieżąco tworzyć nowe treści na stronie (prowadzić blog, galerię swoich produktów itp) to warto wybrać hosting o nieco wyższych parametrach. Natomiast jeśli planujesz stronę i do tego sklep internetowy, to musisz brać pod uwagę hosting do tego celu dedykowany (pod e-commerce). Oczywiście na początek możesz wybrać najtańszy pakiet hostingowy i w miarę rozwijania strony i potrzeb, zwiększać go proporcjonalnie do zapotrzebowania.

Jeśli nie wiesz jak się za to zabrać, skontaktuj się ze mną, a podpowiem co będzie najlepszym wyborem i zamówię za Ciebie odpowiednie usługi zupełnie ZA DARMO!

Drugą rzeczą którą warto – a nawet trzeba – posiadać to domena (nazwa strony). Tutaj masz dwie możliwości: albo wykupić własną domenę (np. twoja_nazwa.pl). Taka przyjemność ma swoją cenę. Ceny domen wahają się w granicy 120zł za domenę polską (.pl). W pierwszym roku dostaniesz zapewne domenę w promocji za 0zł.

Trzecią istotną rzeczą przy stronie internetowej (obowiązkowej w sklepie) jest certyfikat bezpieczeństwa SSL.
Co to takiego? To protokół zaprojektowany do bezpiecznego przesyłania danych w Internecie. Zapewnia on poufność i integralność transmisji danych. Dzięki SSL wszystkie informacje są przesyłane w zaszyfrowanej postaci tak, że podczas transmisji nie mogą być odczytane przez niepożądane osoby.
Warto też zauważyć, że ostatnimi czasy, Google, a w szczególności ich przeglądarka Chrome, traktują strony bez certyfikatów jako potencjalne zagrożenie, co skutkuje nie raz blokowaniem takich stron zarówno podczas przeglądania jak i w wyszukiwarce.
Bardzo łatwo sprawdzić czy strona ma certyfikat. Adres takiej witryny będzie zaczynał się od HTTPS (zwykłe strony mają HTTP) oraz przed adresem powinna wyświetlać się ikona kłódki. Zwróć na to uwagę, logując się do banku, jakiejś instytucji lub sklepu internetowego.

Skoro teraz już wiesz na co zwracać uwagę przy kupowaniu usług dla strony internetowej, możesz przeglądać oferty setek firm i wybrać tą, która wyje Ci się najlepsza. Jak zwykle nie namawiam, a tylko polecam to, z czego sam korzystam i korzystają moi klienci, którzy są zadowoleni.
Fajny hosting i domeny w normalnych cenach, a także certyfikat bezpieczeństwa w pakiecie, to moim zdaniem KRU.pl
Mają wszystko co potrzeba w zależności od potrzeb, a nawet więcej. Polecam serdecznie.

 

Skip to content