czwartek, 30 maja, 2024
KompendiumMoje usługi

Strona internetowa dla NDG.

Każda działalność zarobkowa chcąc sensownie prosperować musi się pokazać klientom. Najlepszym sposobem na dotarcie do miliona potencjalnych klientów i zaprezentowanie im swojej oferty jest strona internetowa.

Jeśli czegoś nie ma w internecie, to znaczy, że to coś nie istnieje.

Obecnie całe internetowe życie ludzi skupia się wokół portali społecznościowych. To dobre miejsce na pokazanie się światu, ale nie bardzo nadaje się na prowadzenie biznesu. Są to złożone procesy, dlatego nie będę się teraz na nich skupiać, ale faktem jest, że da się świetnie je wykorzystać.

Podstawowy błąd, który ludzie popełniają, to rezygnacja z własnej strony internetowej na rzecz profilu/strony na portalu społecznościowym. Drugim zauważalnym błędem jest przekierowywanie klientów z własnej strony na portal społecznościowy. Prawie każda strona internetowa ma odnośnik do portalu społecznościowego. Nie tak to powinno działać w skutecznym marketingu. Traktuj portale społecznościowe jako źródło potencjalnych klientów i miejsce do zareklamowania się, nie odwrotnie. Rób wpisy i kampanie, ale przekieruj cały ten ruch do siebie, na swoją stronę, bo to tam sprzedajesz towaru czy usługi, tam jest Twoja cała oferta i tam tworzysz bazę klientów.
Temat jest na prawdę obszerny, ale skupmy się już tylko na samej idei i potrzebie zbudowania strony internetowej dla Twojej działalności.

Zacząć należy od początku, czyli od tego co jest najpierw potrzebne. Krótki i konkretny artykuł znajdziesz na tej stronie, zatytułowany “Sprawdzony hosting strony internetowej dla NDG“. Następnie można przejść do zastanowienia się nad formą strony.

Podzielmy umownie strony na kilka rodzajów: wizytówka, strona internetowa z ofertą, galerią, blogiem oraz strona ze sklepem internetowym.
W zależności od potrzeb, wybierz dla siebie odpowiedni rodzaj.

Firmową witrynę można budować na wiele sposobów, jednak najpopularniejszym i najwygodniejszym sposobem jest użycie jakiegoś CMS (systemu zarządzania treścią). Jest wiele tego typu aplikacji. Najpopularniejsze z nich to Joomla oraz WordPress. Umożliwiają one samodzielne zbudowanie prostej strony internetowej w jeden dzień. Nie ma sensu rozpisywać się o wyższości jednego nad drugim oraz opisywaniu krok po kroku jak się do tego zabrać, bo w internecie jest już całe mnóstwo poradników o tej tematyce.

Jeśli nie czujesz się na siłach i obawiasz się, że nie poradzisz sobie ze zbudowaniem własnej strony internetowej, napisz do mnie, a podejmę się zadania za rozsądną cenę.

Podsumowując krótko. Strona internetowa w każdego typu działalności to podstawa. Tylko tam możesz przedstawić swoją ofertę w sensowny i czytelny sposób lub sprzedawać towary. Portale społecznościowe traktuj jako miejsce na pokazanie się potencjalnym klientom, ale cały ruch kieruj do siebie.

Zapraszam do współpracy. Chętnie pomogę, podpowiem lub zbuduję dla Ciebie od podstaw porządną stronę internetową na miarę Twoich potrzeb i budżetu.

Skip to content